Ontwikkel de ondernemerscompetenties binnen je onderneming: leer opportuniteiten in een vroeg stadium herkennen, doorlichten en gebruiken om je business te versterken. Het leerdoel is: trends spotten, ideeën genereren, selecteren en in een realistisch actieplan uitwerken.
Je innoveert samen met je medewerkers, implementeert innovatie en versterkt de concurrentiekracht van je onderneming.
Per deelnemend bedrijf wordt een team samengesteld, dat bestaat uit de ondernemer en minimum 1 of maximum 2 medewerkers.
Doelgroep: KMO-ondernemer en zijn medewerkers
Wij focussen op drie ondernemerscompetenties: de creativiteit, het mobiliseren van anderen en het mobiliseren van hulpbronnen en middelen. Het traject is zo ontworpen dat je team de drie competentieniveaus - basis, intermediair, gevorderd - doorloopt. Je krijgt praktische tools en methodieken aangereikt, waarmee je onmiddellijk aan de slag kunt in je onderneming.
Ons instructional design is lean en vertrekt van scrums van 1/2 dag om het leerproces en de integratie van de kennis te optimaliseren.
SweetSpot.Works is onze digitale leerruimte die het volledige leerproces ondersteunt en het leren en samenwerken leuk maakt. Elk team vervult de opdrachten voor het eigen bedrijf en laadt het eindresultaat op het digitaal leerplatform op. De begeleider geeft feedback en tips op de inhoud.
Sessie 1 (3u) : Workshop ondernemerscompetenties (14 mei 2020)
- Introductie van EntreComp, Europees framework Ondernemerscompetenties
- Reflectie over waardecreatie in je werk
- Co-creatie m.b.t. een bepaald type waarde
Sessie 2 (3u) : Workshop Trendwatching (28 mei 2020)
- Introductie
- Trend monitoring
- Trend spotting
- Trend analyse
- Trend mapping & visualisatie
Sessie 3 (3u) : Workshop Brainstorming (04 juni 2020)
o Introductie creativiteitstechnieken
o Bepaal de centrale vraag en 3 TOP-trends voor je onderneming
o Ideeën genereren
o Ideeën selecteren
o SWOT-analyse van de ideeën
Sessie 4 (3u) : Workshop Confrontatie-analyse (18 juni 2020)
- Introductie kiezen, loslaten en intuïtie ontwikkelen
- Confrontatie-analyse
- 3 kansen selecteren & visualisatie
Sessie 5 (3u) : Workshop Actieplan (25 juni 2020)
- Introductie SMART-principes en FOETSJE-criteria
- Actieplan & visualisatie
- Assessment van de ondernemerscompetenties
- Digitale opdracht met coaching van de begeleider
- Tools om ondernemerscompetenties in kaart te brengen en te evalueren
- Methodes en tools om:
- de drie focus competenties te stimuleren en ontwikkelen
- trends op te sporen en te evalueren
- te brainstormen en creativiteit te stimuleren
- haalbare actieplannen te ontwikkelen
- 3 uitgewerkte bedrijfseigen actieplannen m.b.t. trends in de eigen sector, die je onmiddellijk kunt implementeren
Praktisch
4 juni 2020
Prijs: Per sessie, per deelnemend bedrijf (maximum 3 deelnemers/ bedrijf), excl. 21% BTW: 600,00 € ; per deelnemer, excl. 21% BTW: 10,00 € catering + 10,00 € digitale ruimte